دسته‌ها
سئو

۱۰ تکنیک برای بهبود خوانده شدن وبلاگ

اگر شما به دنبال افزایش خوانده شدن وبلاگ خودتان هستید تکنیک های زیادی وجود دارد که می تواند پیشرفت شما را افزایش دهد. در ادامه ۱۰ تا از بهترین این تکنیک ها را معرفی خواهم کرد که اگر آن ها را در ذهن داشته باشید قطعا وبلاگ پر بیننده ای خواهید داشت.

یکی از سوالهایی که همیشه به ذهن خطور می کند این است که ” چطور می توان ترافیک وبلاگ را جهت بدست آوردن بازدیدهای بیشتر، تعامل پذیری و لینک های بیشتر، افزایش داد؟ ” بدین جهت بسیاری از افراد در وبلاگ نویسی سرمایه گذاری می کنند و من نیز معتقدم که وبلاگ واقعا ابزار فوق العاده ای برای سرمایه گذاری است.

همانطور که می دانید وبلاگ در اصل یک محتوا است که به شما در انجام کارهای مختلف نظیر بدست آوردن ترافیک بیشتر، ایجاد نام تجاری، جذب لینک ها و سهام، رتبه بندی و رشد مخاطب کمک بسیاری می کند. همچنین وبلاگ ابزاری جهت ارتباط با جامعه است.  با ایجاد محتوا بصورت منظم و بازدید افراد از آن می توان در جهت رسیدن به یک کسب و کار موفق قدم برداشت.

اولین تکنیک:  مشارکت خود را در شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف که می توان در آنجا نظر داد و یا ایمیل ارسال نمود، افرایش دهید. زیرا این کار باعث می شود که شما را بیشتر بشناسند و به وبلاگ شما سر بزنند. شناخت وبلاگ شما باعث افزایش بازدیدها خواهد بود. هر چه بیشتر در انجمن های مختلف عضو باشید و در آنها نظر دهید و بطور کلی مشارکت داشته باشید، ترافیک وبلاگ خود را می توانید افزایش دهید.

دومین تکنیک: اشخاصی هستند که از طریق تکنیک اول در وبلاگ شما مشارکت می کنند. این تکنیک باعث ایجاد ارتباط شخصی با آنها خواهد شد. هنگامی که بازدید کنندگان به وبلاگ شما سرزدند و نظر خود را  اعلام کردند، شما می توانید از طریق ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید و یا از طریق پروفایل آنها در شبکه های اجتماعی مختلف مثل تویتر و فیس بوک به آنها متصل شوید. من دقیقا نمی توانم بگویم ولی  از هنگامی که در سئوکار فعالیت خود را شروع کردم تعداد زیادی ایمیل و نظر درباره وبلاگم دریافت کرده ام و تاثیر فوق العاده این تکنیک را مشاهده نمودم.

سومین تکنیک: هرگز برای هاست وبلاگ خود زیر دامنه و یا دامنه مستقل ایجاد نکنید. این اشتباهی است که خیلی از اشخاص مرتکب آن می شوند. دلیل آن بخاطر این است که توانایی شما در Authority و پیشرفت رتبه بندی، بین زیر دامنه ها و یا دامنه های دیگر تقسیم خواهد شد. بهترین راه حل جهت بهینه سازی موتور جستجو و یا سئو این است که آنها را به زیر دایرکتوری منتقل نمایید.

چهارمین تکنیک: ذکر نقل قول و نوشتن منابع در وبلاگ است. اگر در وبلاگ متنی که می نویسد نقل قول از کسی است حتما می بایست نام او را ذکر کنید و یا اگر مطلبی که می نویسید از مقاله، کتاب و… آورده شده است می بایست نام منبع ذکر شود زیرا این کار باعث می شود وبلاگ شما اعتبار پیدا نماید و در واقع محتوای وبلاگ شما از سندیت بیشتری برخوردار شود. هر چه اعتبار یک وبلاگ بیشتر باشد اشتراک گذاری آن در سایت ها و رسانه های اجتماعی دیگر بیشتر خواهد شد.

پنجمین تکنیک: متن خوب بهتر از متن زیاد است. بعضی ها بر این باورند که متن زیاد در وبلاگ و نوشتن تعداد زیاد در هفته و یا ماه باعث افزایش بازدید ها خواهد شد در صورتی که این یک باور نادرست است. خیلی از وبلاگ های جهانی که وجود دارند تنها دلیل شهرتشان فقط بعلت متن خوب است که حتی ممکن است در ماه بیش از دو سه بار نیز نوشته نشوند. وبلاگ های موفق می بایست حداقل در هفته و یا ماه بطور منظم چند بار نوشته شوند زیرا افرادی هستند که آنها را پیگیری می کنند و محتویات آنها را بررسی می نمایند.

ششمین تکنیک: استفاده از تصاویر و داده است. خیلی از وبلاگ های بزرگ که شهرت جهانی دارند و همیشه به آنها استناد می شود و یا دارای تعداد زیادی لینک هستند، از تصاویر بهره برده و یا از یکسری آمار و ارقام داده ای استفاده می کنند. استفاده از تصویر و یا ارائه آمار و ارقام داده ای باعث می شود که تاثیر گذاری آن در ذهن خواننده بیشتر شود و بجای اینکه راجع به یک مطلب جندین خط نوشته شود براحتی می توان از طریق یک شکل یا یک داده آن را به خواننده منتقل کرد.

هفتمین تکنیک: سرمایه گذاری در ایمیل است. بهترین راه کار برای یک تعامل مداوم با اشخاصی که در یک وبلاگ عضو هستند، از طریق ایمیل است. از طریق ایمیل می توان آخرین نوشته ها را به اعضای یک وبلاگ منتقل کرد. به نظر من ایمیل یک ابزار قدرتمند برای وبلاگ نویسان است که می توانند یک ارتباط نامحدود با بازدیدکنندگان خود برقرار کنند.

هشتمین تکنیک: قرار دادن اطلاعات مفید در بالا یا پایین پست است. برای اینکه افرادی که از وبلاگ بازدید می کنند بتوانند به وبلاگ شما لینک دهند یکسری از اطلاعات مفید مثل نویسنده، تاریخ ایجاد نوشته و یا مرجع نوشته می بایست در بالا  یا پایین پست قرار گیرد که براحتی بتوان به آنها دسترسی داشت.

نهمین تکنیک: متنی که نوشته می شود هیچگاه نباید باعث ایجاد اختلاف شود. وبلاگ نویسان و بازدیدکنندگان ممکن است دارای عقاید مختلف باشند از این رو متن نوشته شده هیچگاه نباید باعث شود این عقاید به چالش کشیده شود. زیرا این اختلاف نظرها باعث می شود خیلی از لینک ها در رسانه های اجتماعی مختلف از دست برود. سرمایه گذاران و وبلاگ نویسان بزرگ مثل Robert Scoble نیز دارای این استدلال هستند.

دهمین تکنیک: از نظر خیلی از اشخاص شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، گوگل پلاس و تویتر ابزاری هایی هستند که به سرعت یک متن را منتشر کرده و به سرعت نیز بدست فراموشی سپرده می شوند و در واقع تعامل به پایان می رسد. زیرا در این گونه از شبکه ها ممکن است شما یک مطلب را امروز به اشتراک بگذارید و روز بعد آن را از اشتراک خارج کنید و یا اینکه یک مطلب را فقط در یکی از رسانه های اجتماعی خود منتشر نمایید. ولی در وبلاگ تعامل می تواند نامحدود باشد و شما می توانید هر روز مخاطبان جدیدی پیدا نمایید و تعداد پیوندهای خود را افزایش دهید. وبلاگ برخلاف رسانه های اجتماعی که به سرعت یک متن را منتشر کرده و به سرعت فراموش می شوند، نیست. در وبلاگ می توان گفت شما هرگز فراموش نمی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *